Coaching, Mentoring, Doradztwo personalne 

Jeśli zastanawiasz się, kogo potrzebujesz: coacha, mentora, czy raczej doradcy personalnego, najłatwiej dowiesz się zadając sobie poniższe pytania:
  1. Czy potrzebujesz się dowiedzieć, czego tak naprawdę chcesz? Zrozumieć siebie? Nazwać stan obecny, zrozumieć siebie i sprecyzować do jakiego miejsca chcesz dojść, jakie cele chcesz zrealizować? Może stworzyć ścieżkę działania, listę pomysłów, odnaleźć w sobie zasoby, sprecyzować przeszkody i blokady? Zdecydować o konkretnych krokach w konkretnym czasie? Wszystkie te odpowiedzi są w Tobie a coach pomoże Ci je odkryć.
  2. Jeśli potrzebujesz osoby o dużym doświadczeniu obok, kogoś, kto przedstawi Ci swoją perspektywę, udzieli wskazówek, podpowie jakie są opcje, jak on sam zrealizowałby daną rzecz, (może to dotyczyć przeróżnych obszarów: rozwoju osobistego, rodzicielstwa, leadershipu) to potrzebujesz mentora. Ta osoba podzieli się swoim doświadczeniem, pomysłami na rozwiązania, wiedzą, która pozwoli Ci się rozwijać i pokonywać kolejne przeszkody.
  3. A może wiesz czego chcesz, tylko brakuje Ci wiedzy, umiejętności czy też wsparcia, aby tego dokonać? Może to dotyczyć jakichś konkretnych zadań, zrealizowania konkretnych celów, nauczenia się konkretnych umiejętności twardych lub miękkich. Jeśli potrzebujesz osoby doświadczonej obok, która będzie Cię wspierać, udzielać wskazówek i pracować z Toba nad tymi rzeczami, to potrzebujesz doradcy personalnego.

Jeżeli potrzebujesz relacji opartej na zaufaniu, rozmowy, zastanowienia się i ułożenia ścieżki a następnie jej realizacji – wybierz pomoc coacha lub mentora.

Jeżeli potrzebujesz skupić się na konkretnym problemie, nauczyć się pewnych umiejętności, bez wnikania szczegółowo we własną sytuację – wybierz pomoc doradcy lub trenera.

Jeżeli nie wiesz kogo wybrać i jaki ma być Twój następny krok, umów się ze mną na wstępną konsultację. Na takim spotkaniu omówimy Twoją sytuację i wszelkie wątpliwości, nazwiemy to, czego potrzebujesz i w jakiej roli mogę Ci towarzyszyć w kolejnych etapach Twojego rozwoju.

    Porozmawiajmy!

    Skontaktuj się ze mną pod numerem telefonu +48 605 600 449 lub napisz wiadomość na adres: warsztatdobra@gmail.com