Znaczysz więcej niż Ci się wydaje

Uncategorized

Kiedyś strumyk pomyślał: nie jestem jak rzeka, nie jestem jak morze, nic tu po mnie. I przestał płynąć.

Pewnego dnia żołądź pomyślał: nie jestem jak ten piękny rozłożysty dąb, nic tu po mnie. I uciekł z lasu aby spędzić resztę życia w śmietniku.

Pewnego dnia pisklak w gnieździe pomyślał: nie jestem jak te piękne orły. Wypadł z gniazda i nawet nie próbował machać skrzydełkami.

Pewnego dnia gwiazda pomyślała: nie jestem jak słońce i zgasła.

Pewnego dnia gąsienica pomyślała: nie jestem jak ten piękny motyl i zjadły ją ptaki.

Pewnego dnia zboże na polu pomyślało: nie jestem jak pachnący chleb i uschło.

Pewnego dnia mały chłopiec udając, że gra na kawałku patyka pomyślał: nie jestem jak Ci sławni muzycy. Wyrzucił patyk i nigdy nie został sławnym wirtuozem.

Pewnego dnia urodziłeś się Ty i znaczysz więcej niż Ci się wydaje.

R.B.

Często zdarza się tak, że o innych myślimy lepiej niż o sobie. A przecież świat byłby nudny gdyby wszyscy byli tacy sami. Nie byłoby symfonii gdyby były tylko skrzypce. Nie upieklibyśmy ciasta, gdyby była tylko mąka. Każdy z nas jest niezwykle potrzebny. Każdy z nas jest wyjątkowy i tak ogromnie jest ważne aby tą wyjątkowość w końcu w sobie dostrzec. 

Każdy z nas jest w czymś naprawdę świetny. Niektórzy świetnie gotują, ale za to inni mają niezrównane poczucie humoru. Jedni są urodzonymi artystami z kolei inni potrafią akceptować ludzi takimi jacy są lepiej niż ktokolwiek inny. Jedni są świetnymi biznesmenami z kolei inni wybornymi słuchaczami. 

Helen Hayes powiedziała „zachwycamy się wieściami o naszych bohaterach, zapominając o tym, że i my jesteśmy dla kogoś nadzwyczajni.”

Jesteś nadzwyczajny i znaczysz więcej niż Ci się wydaje.

A może zechcesz podjąć pewne zadanie? Gdy będziesz mieć dziś chwilkę czasu usiądź w cichym miejscu i napisz ogłoszenie. Ogłoszenie niech zawiera całą prawdę o Tobie, o Twoich mocnych stronach. Jeśli świetnie potrafisz przybijać gwoździe: napisz to w swoim ogłoszeniu, bo pewnie ktoś nie ma nawet młotka. Jeśli potrafisz dobrze czytać: napisz to w swoim ogłoszeniu bo pewnie jest ktoś kto jeszcze czytać nie potrafi. Jeśli nie jesteś samotny: napisz to w swoim ogłoszeniu bo pewnie znajdą się samotni. Jeśli nie jesteś głodny: napisz to w swoim ogłoszeniu bo wielu jest głodnych.

A gdy już skończysz swoje ogłoszenie to nie odkładaj go głęboko do szuflady, ale podziel się z kimś swoją wyjątkowością. 

Jesteś wyjątkowy i znaczysz więcej niż Ci się wydaje.