Bo miłość jest wszystkim

Uncategorized

Siedziała scrollując wiadomości i pijąc „szybką” kawę gdy usłyszała słowa piosenki: „gdy o tym zapomnisz, raz jeszcze pokochaj, bo umiesz”. Igor Herbut śpiewał właśnie, o tym, że miłość jest wszystkim. „Gdy o tym zapomnisz” – te słowa przykuły jej uwagę. O czym zapomniała? Co ostatnio umyka jej uwadze?

Ostatnio dużo rzeczy jej umykało. Musiała sobie przecież jakoś radzić bo kredyt, bo praca, bo obowiązki, bo nikt za nią tego przecież nie zrobi.Nagle zdała sobie sprawę, że nie pamięta kiedy ostatni raz poszli na spacer całą rodziną, nie pamięta kiedy razem usiedli tak po prostu aby porozmawiać i pośmiać się. Już od dawna nie ma na nic czasu.

Gdy usłyszała te słowa w swojej głowie „nie ma na nic czasu” dotarło do niej, że ma. Każdego dnia ma 24 godziny. Przecież nikt nie mówi jej co ma robić. To ona decyduje jak spędza czas, czemu i komu poświęca uwagę, jaki ma nastrój i jakie słowa wypowiada. To jest jej wybór…

Nie dopiła kawy. Pobiegła. Nie chciała tracić już ani chwili. I tylko w głowie nuciła dalej razem z Herbutem „nie ruszaj się z miejsca, przybywam, bo miłość jest wszystkim”.


Czasem wydaje nam się, że wartościowe życie to takie gdy możemy wpływać na losy tysięcy ludzi. A najczęściej jest tak, że nasze życie zmieniają ludzie, którzy po prostu, po cichu pewnego dnia dotknęli naszego serca, naszego życia swoją troską, uwagą, swoim poświęconym dla nas czasem.

To prawda, mamy tylko 24 godziny. Zawsze jednak możemy z czegoś zrezygnować, by móc w skupieniu zająć się drugim człowiekiem. Czasem wystarczy krótka uważna rozmowa, odłożenie wszystkiego na bok i wsłuchanie się w jego głos.

Zadzwoń, napisz smsa, spotkaj się, przytul.