Nie czekaj do sześćdziesiątki

Uncategorized

„Nie jesteś wypadkiem przy pracy. Nie jesteś efektem produkcji masowej. Nie powstałeś na linii montażowej. Zostałeś celowo zaplanowany, szczególnie utalentowany i w miłości umieszczony na ziemi przez Mistrza Rzemiosła.” Max Lucado

Wciąż jest zbyt wiele osób, które czytają te słowa i myślą sobie: „taaaaaa…..”

Niezależnie jednak od tego co myślisz, co sobie mówisz i w co wierzysz – to jest prawda o Tobie. Chciałabym móc dotknąć Twojego serca palcem i znaleźć ten guzik, który uruchamia wiarę w te słowa. Wiem jednak, że nie moja to rola. To rola „Mistrza Rzemiosła”. 

Ja jednak chciałabym Cię dzisiaj zatrzymać i być listonoszem, który przynosi Ci wiadomość o tym, że to ważne abyś o tym pomyślał.

Pamiętam mój moment, w którym ta wiadomość dotarła do mnie, w którym odebrałam ją całą sobą, całym sercem, wszystkimi emocjami i gdy na zawsze zmieniła moje myślenie o sobie, pomogła zbudować zdrowy i mocny fundament mojej tożsamości.

Niejednokrotnie później przeróżne myśli na mój temat przychodziły mi do głowy, ale to jedno przeżycie zapoczątkowało to, iż postanowiłam w to uwierzyć. 

Ta wiara jest wyborem, jest postawą, która rozwija się z biegiem lat.

Czasem jesteśmy w miejscu, w którym patrzymy wstecz i obwiniamy za to kim jesteśmy, wszystko co nam się przydarzyło. Czasem obwiniamy swoich rodziców i uważamy, że byli za mało wspierający, nauczycieli, współmałżonków, szefa, przyjaciół, parkingowego, pogodę i co tylko też przyjdzie nam do głowy. 

Chciałabym abyś w tym liście, który Ci przynoszę przeczytał, że może to jest właśnie ten moment, w którym możesz przestać obwiniać przeszłość. Możesz wziąć odpowiedzialność za siebie i zobaczyć co się stanie. Możesz przestać czekać na lepsze jutro czy odpowiedni moment.

Zostałeś celowo zaplanowany w miłości przez Mistrza Rzemiosła aby pięknie żyć, aby cieszyć się życiem niezależnie od okoliczności.

Często dzieje się tak, że jeśli nie przerobimy tematu wartości siebie w swoim życiu to później życie kształtuje się zgodnie z tym w co wierzymy. 

Jeśli postanowisz uwierzyć, w siebie, że wszystko jest możliwe – to ta myśl zacznie determinować Twoje życie.

Gdy jednak nie uwierzysz, nie będziesz podejmował żadnych działań w związku z tym to taka postawa i to co myślisz o sobie i swojej przyszłości stanie się samospełniającym proroctwem.

Przykładem tego jest Laura, kobieta, która poddała się w życiu, bo cała jej młodość nie ułożyła się tak jakby tego chciała. Rodzice nie mieli pieniędzy aby mogła pójść na studia, robić to co kocha. W wieku 63 lat spotkała osobę, która zadała jej pytanie o to, co chciałaby robić w życiu, co jest jej pasją. Odparła, że zawsze kochała skały, chciała studiować geologię.

Po dłuższej rozmowie z człowiekiem, który zadał jej pytanie i pomógł jej uwierzyć, że nie jest za późno aby kochać życie, kochać siebie, spełniać marzenia, Laura postanowiła wrócić do szkoły, by studiować geologię. Zdobyła swój upragniony dyplom i zaczęła uczyć w lokalnym college’u.

Nie czekaj do sześćdziesiątki, czy siedemdziesiątki, by stwierdzić, że możesz zrobić wszystko, bo jesteś tego wart.  Nie trać całych lat życia. I jeśli przeczytałeś wiadomość listonosza, którym dziś jestem, to proszę Cię – daj sobie szansę. 

Uwierz Mistrzowi Rzemiosła.