Samochód pokrzepienia

Uncategorized

Antek jest listonoszem we Wrocławiu. Codziennie roznosi korespondencję do domów i firm. Dla pewnego baru szybkiej obsługi, w którym panowała napięta atmosfera i ogrom pracy, Antek był głównym punktem dnia. Wszyscy go kochali. Gdy przyjeżdżał, pytał każdego z osobna, jak się ma. Zatrzymywał się przy każdej osobie, patrzył jej głęboko w oczy i uśmiechał się, lub poklepywał po ramieniu, czasem mówił słowa zachęty. 

Antek przynosił coś więcej niż korespondencję. Przynosił radość i nadzieję.

A może i Ty chcesz spróbować?

Dziś pierwszy Dzień Wiosny – zwiększ poziom radości przez kolejne 30 dni u 60 osób.

Myśl o tym. Planuj. Załóż dziennik, w którym będziesz opisywać swoje spotkania lub rozmowy. Zapisuj te momenty. Jak zareagował Twój rozmówca? Czego się nauczyłeś?

Czy Twój świat będzie inny na koniec tych 30 dni?

Czy Ty się zmienisz?

Może w pracy pojawią się ludzie z grymasem na twarzy, może sąsiadka będzie miała gorszy dzień, albo nauczycielka, ta, która pije sok z cytryny na śniadanie a na obiad pożera uczniów, może właśnie oni staną na Twojej drodze. Inni mogą ich unikać. Ale nie Ty. Ty znajdziesz sposób jak podnieść ich na duchu, jak poprawić ich dzień, powiedzieć komplement, podziękować.

Staniesz się odpowiednikiem samochodu z lodami. Takie jeździły w czasach mojego dzieciństwa. Każdy, gdy słyszał tą melodyjkę dobiegającą z głośników, brał drobne i biegł po lody. Dzieciaki schodziły się z każdej strony. Ludzie napływali nie wiadomo skąd.

Bądź takim samochodem z lodami. 

Bądź osobą, na widok, której ludzie się cieszą. 

Bądź głosem, który ludzie chcą usłyszeć. 

Prowadź samochód pokrzepienia.